Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinezremba blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: PROJEKT AUTORSKI
22591 odwiedzin | wpisów: 177, komentarzy: 207, obserwuje: 30

Dalej stoimy, ale dużo się dzieje.

autor: zremba blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

28.08.2017

Heby mają przyjechać jutro. Razem z nimi faktura i deklaracja CE (no jestem ciekaw:) ).

W czwartek ma przyjechać geolog i sprawdzić przepuszczalność gleby w okolicach planowanej oczyszczalni ścieków.

Dzisiaj przyjechał szef firmy ogrodniczej. Zapoznanie się z terenem, godzina rozmowy i ustalenie, że przez zimę planujemy, od wiosny ruszamy z wykonaniem ogrodu. 

Konstruktor ze strony architekta zapoznał się z papierami dotyczącymi stropu SMART oraz więźby prefabrykowanej i wydał zgodę na zamianę zaprojektowanych rozwiązań na te, które chce inwestor (moi!).

Ekipa od wentylacji mechanicznej przygotowała plan otworów w stropie, tak by doprowadzić anemostaty we właściwe miejsca. 

Konstruktor stropowy zapomniał nanieść 3 otworów na rzut i prosił mnie o akceptację. To już druga akcja, gdy z własnej niedbałości (zakładam, że mimo wszystko nieumyślnie) wysyłają mi coś na wpół przygotowanego. 

Ludzie czytajcie i sprawdzajcie wszystko co otrzymujecie z Konbetu/Fabryki Stropów! 

"Standardowa umowa" była genialnie skonstruowana. Po pierwsze stronami są Kupujący i Wykonawca. W połowie umowy do stron dołącza "Sprzedający", bez precyzowania kim on jest. 

Przedmiotem umowy jest zakup i montaż stropu, ale punkt 5 umowy mówi już, że: "Kupujący oświadcza, że przedmiotem umowy jest układanie płyt strunobetonowych na budynku mieszkalnym" - co się stało z zakupem? Bóg raczy wiedzieć. Firma nie bierze odpowiedzialności za materiał! W końcu umowa jest z firmą Fabryka Stropów Sp. z o.o., a nie z Konbet :] pif paf! My ci zamontujemy, ale jak coś do dupy wyprodukujemy, to już nie my - tylko ONI.

Kupujący zobwiązuje się do potwierdzenia wymiarów stropu z budowy (przy czym to Pan z Konbetu robił pomiary, więc jak się kopnął, to sorry Panie Kupujący - Pan to potwierdziłeś). 

Zapłata - 30% w ramach zaliczki, a pozostałe tu cytat: "Zapłata za wykonaną usługę (pozostałe 70%), nastąpi najpóźniej na 3 (trzy) dni przed planowanym montażem." No hit normalnie :) 

"Wszelkie przekroczenia zadeklarowanej długości rozładunku, powodujące zbędny przestój pracownika i auta ciężarowego należącego do Sprzedającego, liczone 1 godzinę po zadeklarowanym czasie, będą płatne 100 zł/godz." Gdzie jest jakiś zadeklarowany czas? Bo na pewno nie w umowie.

Wisienką na tym torcie chasou jest: "Strony ustalają, że montaż stropu odbędzie się dnia 12.09.2017. BRAK WPŁATY ZALICZKI ORAZ POTWIERDZENIA FIZYCZNYCH WYMIARÓW Z BUDOWYSKUTKUJE ZMIANĄ TERMINU REALIZACJI." I tu pojawia się problem, bo nie otrzymałem faktury pro forma, która jest załącznikiem do umowy, więc nie mogę wpłacić zaliczki. Do 12 września zostają 2 tygodnie, a ja nie potwierdziłem rozkładu płyt, ani nie wpłaciłem zaliczki - bo nie znam wartości tych 30%. Według umowy powinienem stracić termin 12 września. Tylko z jakiej racji, skoro opóźnienie jest przeze mnie niezawinione? 

Tego już umowa nie precyzuje. Czas pokaże - czy Konbet tylko papiery ma kiepskie, czy również realizacje.

Czekam na poprawki na rzucie stropu.


I jeszcze dwa hiciory:

Enea: 

Mam określone warunki przyłączenia, składam wniosek o budowę przyłącza i..?

"Warunki sa niestety nieaktualne."

Ja: ????? Są ważne do lutego 2018.

"Gdyby podpisał pan umowę w 2016 to byłyby aktualne, teraz musi Pan złożyć od nowa"

Poważnie? To po choinkę dajecie jakiś termin przydatności? :D

G.EN. Gaz Energia:

"Wszystko się zgadza, przyjmuję dokumenty, otrzyma pan informację pocztą na temat statusu sprawy"

Ja: Super, dziękuję. Czy może mi pani podpowiedzieć co przygotować, by przyspieszyć proces?

"Nie ma potrzeby przyspieszać. My i tak zaczniemy prace na 8 miesięcy przed planownym poborem paliwa. U pana to wrzesień 2018 więc jeszcze trochę czasu."

Ja: Chce mi Pani powiedzieć, że zima nie jest dla Was przeszkodą w robotach gruntowych?

"Od listopada do mniej więcej lutego mamy przerwę"

Ja: Zatem niemalże we wrześniu powinienem złożyć dokumenty, by te 8 miesięcy przypadło na pracujące miesiące, a wrzesień jest za tydzień. Jakie zatem dokumenty mogę jeszcze przygotować?

"Proszę się skontaktować we wrześniu"

pif-paf x3 i leżysz chłopie!


Wpis o niczym

autor: zremba blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

23.08.2017

Na budowie zastój. Z nudów wysprzątałem teren budowy - worków, folii, wiader, odpadów komunlanych zebrał się spory big bag. Odkułem też beton z miejsca, gdzie w przyszłości ma być warzywniak. Wywaliłem uschnięte zielsko z humusu i spryskałem kolejny obszar, żeby zdechło wszystko co zielone.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.plZa dobrze szło - czyli co zostało schrzanione

autor: zremba blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

17.08.2017

Ekipa rozszalowała słupy.

Pod nieobecność majstrów, przyjechał kierownik budowy (wrócił z 2-tygodniowych wakacji). Miał kilka uwag, które niniejszym przytaczam ku przestrodze i wiedzy potomnych:

1) Za słabo zaszalowane słupy - beton rozepchnął szalunek i mam krzywy słup - górna część równiutka (krawędź po prawej), dolna pogryziona.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Kierownik stwierdził, że gdy podczas zalewania rozdęło szalunek, to ekipa (w sumie prawidłowo) przestała zawibrowywać beton - w efekcie mamy dziury na dole słupa słup jest"podcięty" i skręcony wokół własnej osi.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

2) Zdjęcie którym was jakiś czas temu uraczyłem - przedstawiające podcięte nadproże "wplecone" w zbrojenie słupa - również zostało skomentowane przez KB. Według KB nadproże straciło swoją funkcję - bo w miejscu podparcia zostało przez wycięcie gumówką pozbawione drutów. W efekcie nadproże trzyma się tylko od strony komina. Na zdjęciu widać też, że jedno z ramion wchodzących w zbrojenie jest pęknięte.

blog budowlany - mojabudowa.pl

3) Belki stropowe Teriva zamocowane nad otworem tarasowym powinny być podstemplowane nawet jeśli nie są wylane podciągi/nie opiera się na nich żaden ciężar. Po zmierzeniu ugięcia - mamy między 0,5, a 1 cm strzałki ugięcia. Według KB strzałka powinna być ujemna na 1mm, tak by po zalaniu mieć równy podciąg.

4) Porada - druty wystające ze słupów wyciąć głębiej niż przy powierzchni słupa - odkuć tak 1 cm w głąb słupa, po czym wszystko przykryć zaprawą cementową. Dzięki temu korodujący drut nie wybije na tynku rudej plamy.

5) Porada - Kupić z wyprzedzeniem styropian elewacyjny i sezonować go, jeśli ma się miejsce. Niesezonowany styropian potrafi popsuć elewację (rozejść się?)Ściany nośne - koniec

autor: zremba blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

16.08.2017

Nie - nie mają mnie dość. Na dokończenie nadproży, ściany i komina czekałem kolejne 5 dni.

Pogoda bardzo niespokojna - burze z ulewnymi deszczami przechodzą co 2-3 dni.

W końcu w środę ekipa zakończyła prace (przynajmniej do czasu przyjazdu hebów i stropu).

blog budowlany - mojabudowa.pl

Zaszalowane i zalane betonem słupy + basen na podbetonie

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Komin wymurowany do poziomu stropu:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Kuchnia

blog budowlany - mojabudowa.pl

Nie macie wrażenia, że komin odchyla się w lewo w górnej cześci? :)

blog budowlany - mojabudowa.pl